O nás

Príbeh našich vianočných ozdôb sme začali písať už v roku 1998 v Čadci. Skončili sme vtedy vysokú školu a so sklom a vianočnými ozdobami sme nemali žiadne predchádzajúce skúsenosti. Ísť za svojím snom síce nebolo jednoduché, no nevzdali sme sa. Dnes vo Freedom Juniors vyrábame viac než milión ozdôb ročne a prácu dávame viac ako sto ľuďom.

Staráme sa o všetko – od návrhu vianočných ozdôb až po ich výrobu a prepravu. Už viac ako 25 rokov dodávame vianočné ozdoby do najlepších maloobchodných predajní a reťazcov v Európe a Severnej Amerike.

Dôležité je pre nás aj životné prostredie a udržateľnosť – vianočné ozdoby preto vyrábame ručne a recyklujeme všetko, čo sa dá. Sme pyšní aj na naše efektívne odpadové hospodárstvo.

Michaela a Martin Slobodovci
Freedom Juniors

Všetko robíme ručne

Nie stroje, ale ľudia. Všetky vianočné ozdoby vyrábajú naše skúsené maliarky ručne. Ručne ich fúkame, striebrime, máčame vo farbe, maľujeme aj balíme. Vieme tak zaručiť vysokú kvalitu prevedenia a originalitu každej ozdoby.

Krehkosť snehových vločiek

Naše vianočné gule v sebe nesú krehkosť snehových vločiek. Keďže ich fúkame ručne (ústami), zachovávajú si tenké steny a subtílnosť. Napriek tomu v sebe majú pevnosť zimného ľadu, ktorá v kombinácii s jemnosťou vytvára dokonalú vianočnú ozdobu.

Záleží nám na planéte

Planéta je pre nás dôležitá, a preto dbáme na to, čo bude ďalej s nevyužitými materiálmi. Separujeme nielen bežné materiály ako papier, plast, sklo aj drevo, ale tiež chemikálie, laky či striebro. Snažíme sa minimalizovať náš vplyv na životné prostredie a do ekologického výrobného procesu investujeme veľa času a pozornosti. Planétu máme len jednu a to máme stále na pamäti.

Sme jedna veľká rodina

Dobré vzťahy sú základom v každej rodine. My dnes rodinu chápeme už v širšom kontexte. Patria do nej naši zamestnanci, zákazníci, ale tiež dodávatelia. Pocit zodpovednosti a dobré vzťahy s ľuďmi sú pre nás alfou a omegou.

Starostlivo zabalené

Vianočné gule k vám prídu starostlivo zabalené v papierových škatuliach. Keďže sú pre nás nositeľkami vianočného zázraku, dbáme na to, aby prišli v celej svojej kráse.

Sme stabilnou spoločnosťou

Zdravé portfólio zákazníkov, súdržný a stabilný pracovný tím a spolupráca s osvedčenými dodávateľmi sú to, na čom si ako spoločnosť zakladáme. Naším cieľom je vyrábať tie najkrajšie a najkvalitnejšie ručne robené a ručne zdobené ozdoby.

Podporujeme prospešné projekty pre verejnosť

Finančne aj vlastnou aktivitou prispievame k výsadbe stromov v Čadci, podporujeme mladých športovcov, ako aj detské krízové centrum Náruč a mnoho iných miestnych športových, ekologických či charitatívnych podujatí a aktivít.

Výroba sklenených vianočných ozdôb má v regióne Kysúc už takmer 70-ročnú tradíciu. Sme hrdí na to, že ju môžeme udržiavať a rozvíjať pre ďalšie generácie.

Zamestnancov považujeme za členov našej veľkej rodiny

Keďže sme rodinná firma, priateľské vzťahy sú pre nás dôležité. Vieme, že ak je spokojný zamestnanec, je spokojný aj zamestnávateľ. Matkám umožňujeme pracovať na skrátené úväzky tak, ako im to vyhovuje. Zamestnancov v prípade ich vážnej choroby či choroby ich rodinných príslušníkov podporujeme.

Martin Sloboda

CEO, obchod, logistika

+421 907 805 831

Ing. Michaela Slobodová

Konateľ, ľudské zdroje, public relations

+421 908 456 226

Kontaktujte nás